Reference kurzu

Jakub Dobiáš

Pořád využívám dovednosti získané na kurzu

Od nulových znalostí z IT po juniorního testera

Když jsem se přihlásil do Lucčina kurzu kompletní přípravy Testera, neměl jsem s prací v IT žádné zkušenosti. Očekával jsem, že se dozvím dostatek informací o testování, a k tomu si osvojím potřebné dovednosti k tomu, abych se mohl ucházet o juniorní testerskou pozici. V tu dobu jsem měl za sebou roky praxe ve zdravotnictví a sociálních službách a byl krátce nezaměstnaný. Mým cílem bylo začít v IT jako tester a postupně se propracovat na pozici vývojáře. To se mi podařilo.

Kurz byl nabitý informacemi i praxí a splnil všechna očekávání

Realita odpovídala mým očekáváním, kurz byl podle mě nabitý potřebnou teorií i praxí. Pracovali jsme se SoapUI a s SQL. Tím jsem získal potřebný základ, na který jsem mohl navázat dalšími zkušenostmi ze zaměstnání.

Za cenu, která je ve srovnání s konkurencí mnohem přijatelnější, jsem získal dostatek znalostí a dovedností pro získání práce junior testera.

Na pozici Developera využívám znalosti z kurzu

I díky kurzu jsem ještě v jeho průběhu našel práci Test Engineera v nadnárodní společnosti. Získané znalosti mi pomohly při výběrovém řízení udělat pozitivní dojem na nové zaměstnavatele, a následně i v práci při testování SW. Moje situace se od té doby určitě zlepšila, práce testera mě hodně bavila a dařilo se mi. Aktuálně již pracuji jako fullstack developer, jak jsem chtěl. Testování v pracovní náplni mi zůstalo, i když teď testuji hlavně svoji práci před integrací, nebo občas prostě jen hledám bugy a pak je rovnou opravuji, což je jedna z mých oblíbených aktivit. Těchto skillů si cení i můj aktuální zaměstnavatel. Není totiž úplně běžné, aby si po sobě vývojář práci testoval v takovém rozsahu. I za to ve finále vděčím kurzu.

V IT jsem našel to, co mi chybělo v jiných odvětvích

Kurz bych ostatním určitě doporučil. Za cenu, která je ve srovnání s konkurencí mnohem přijatelnější, jsem získal dostatek znalostí a dovedností pro získání práce junior testera. O což jde asi především. Takže unikátní je oproti konkurenci relativně rychlý průběh kurzu a jeho cena. 

V IT jsem našel to, co se mi nedařilo najít v sociálních službách ani ve zdravotnictví, kde jsem pracoval předtím. Pohodové lidi, práci, u které se můžu pořád rozvíjet a hlavně svobodu v podobě remote work a volné pracovní doby. Po dobu, co dělám v IT, jsem jedinou vteřinu nelitoval, že jsem se rozhodnul ke změně profese.