Reference kurzu

Lukáš Juriga

Jaké jsi měl očekávání, než jsi šel na kurz? Kde jsi pracoval předtím?

Pracoval jsem jako aplikační administrátor. Od kurzu jsem očekával, že se naučím, jak procesně správně a metodologicky testovat, reportovat bugy a vůbec celkově lépe porozumět tomu, co testing obnáší. 

Jak to bylo ve skutečnosti?

Na kurzu jsem se dozvěděl od základu, co je vlastně chyba a rozdíl od feature. Lucka na kurzu od základu vysvětlila vše podstatné pro pochopení testingu jako definici chyby, feature atd. Vysvětlila jaké jsou metody testování. Pochopil jsem jak psát složitější dotazy v SQL a jak testovat webové služby.

Lucka od základu dokáže lidsky a naprosto pochopitelně vysvětlit, o čem je testing od úplných základů. Z mého pohledu to byly nejlépe investované peníze, čas a energie.

Jak konkrétně ti kurz pomohl? Jakou pozici v IT zastáváš teď?

Absolvoval jsem kompletní kurz, takže jsem ocenil, že jsem se mohl zdokonalit v SQL a také, že jsem se mohl naučit základy testování webových služeb. Je neuvěřitelné, jak díky jasnému vysvětlení na několikahodinovém kurzu, jsem byl schopen otestovat aplikaci přes SoapUI. Předtím jsem tento nástroj nikdy nepoužíval. Přesně jsem díky kurzu a domácím úkolům věděl, jak aplikaci otestovat a poznat co je chyba.

Díky kurzu a získanému certifikátu jsem mohl při hledání testerské pozice doložit zájem o tuto problematiku, ale také jsem následně na pohovorech mohl prokázat patřičné znalosti. Jestli mi něco pomohlo jako odrazový můstek do světa testingu, tak to byl právě kurz od Lucky. Momentálně pracuji jako Test automation engineer.

Tři slova, kterými bys Lucku popsal?

Věcnost. Srozumitelnost. Know-how.

Doporučíš kurz ostatním? V čem je podle tebe unikátní?

Lucka jako zkušená vývojářka chápe potřeby vývojářů, kteří potřebují od testera jasné reportování chyby. Od základu dokáže lidsky a naprosto pochopitelně vysvětlit, o čem je testing od úplných základů. I když nejste z oboru nebo něco vůbec neznáte, jako v mém případě webové služby, pochopíte to během pár hodin na kurzu. Za pozitivum považuji i následné domácí úkoly, které pomohou vštípit získané znalosti během vyučovacích hodin. Z mého pohledu to byly nejlépe investované peníze, čas a energie. Získal jsem fundamentální know-how z testingu během pár hodin. Byl to neuvěřitelně efektivně strávený čas, který nakopl mou kariéru v IT.