Reference kurzu

Reference Alexandra Sinchura

Kurz mi pomohl změnit kariéru a najít to, co mě skutečně baví.

Jaké jsi měla očekávání, než jsi šla na kurz? 

Na kurz jsem původně šla na doporučení od kamaráda, který se v IT oblasti nakonec neuplatnil. Ovšem vytipoval, že by IT mohlo bavit zrovna mě. V tu dobu jsem sháněla oblast, která by mě naplňovala. Než jsem šla na kurz, očekávala jsem, že dostanu přehled o IT a po absolvování kurzu získám základ pro práci na pozici testera. Zároveň jsem očekavala, že po kurzu buď vznikne větší zájem o další rozvoj v IT oblasti nebo usoudím, že to není cesta pro mě.

Jak to bylo ve skutečnosti?

Ve skutečnosti kurz naplnil moje očekávání: dozvěděla jsem se o čem IT je, získala jsem přehled o základních pozicích v IT, o fungování webových služeb, vyzkoušela si testování v praxi, pochopila jsem základní logiku vývoje softwaru, nad čím se má zamýšlet při sepsání specifikací a jakým způsobem se to má testovat. V rámci kurzu jsem se seznámila s principem relačních databázi a vyzkoušela jsem dotazování v SQL (DML).

Díky kurzu jsem změnila kariéru, našla jsem svou vášeň v IT a začala pracovat jako Junior IT analytik.

Jak konkrétně ti kurz pomohl? Jakou pozici v IT zastáváš teď?

Kurz mi pomohl změnit kariéru a najít to, co mě skutečně baví. Měla jsem vyzkoušenou práci ve finanční oblasti a v oblasti dat, ale pořad to nebylo to, co by mě naplňovalo. Po absolvovaní kurzu jsem věděla, že pozice testera mě tolik neoslovila, ale že pozice analytika je něco, co bych chtěla zkusit. Dostala jsem již nějaký základ a měla jsem od čeho se odrazit, tak jsem začala se samostudiem: UML, EA, BABOK. Dva měsíce po absolvování kurzu jsem dostala pracovní nabídku na pozici Junior IT analytik, dokonce ve dvou společnostech (tak jsem si mohla i vybrat). Kurz mě namotivoval, poskytnul základ IT a sloužil jako odrazový můstek pro přechod do jiného pracovního zaměření.

Jak na tebe působila lektorka?

Lucka je na kurzu velmi vstřícná a její výklad je srozumitelný.

Doporučíš kurz ostatním? V čem je podle tebe unikátní?

Rozhodně ano: osobní přístup, příjemná atmosféra, kombinace teoretických znalostí a praxe, otevřenost lektorky k diskuzím a dotazům.