Kurz Testing

školení Testing je pro nováčky v IT, kteří se chtějí učit na pozici IT Software Tester. Kurz tě seznámí se základy testování. Jak rozpoznat chybu, jak ji nahlásit a jak napsat test – to je naprostý základ, který se naučíš.

Kurz testování je převážně teoretický, abys nabral znalosti. Praktická část kurzu se odehrává doma ve formě domácích úkolů, na který vždy dostaneš zpětnou vazbu, kterou je třeba zapracovat. Otestuješ si naší testovací webovou aplikaci vyvinutou speciálně pro kurz, která je záměrně plná chyb. Následně nalezené chyby zareportuješ do aplikace Jira, se kterou se také naučíš pracovat. Dostaneš samozřejmě i úvod do IT projektu – co to je, jaké má fáze, jaké role máme v IT a kdo co dělá. Seznámíš se se základní dokumentací na projektu i v test týmu. Zjistíš, jaké existují typy testů, co bude náplní tvé práce a jaký bude tvůj cíl. Představíme si i spoustu témat okrajově, abys měl tipy, co dále studovat a čím se zabývat – např. QA, UML, HTML, automatizované testování nebo jak funguje agilní vývoj.

Kurz nepředpokládá předchozí znalosti z IT. Nováčkům doporučujeme absolvovat celou sérii kurzů Kompletní příprava pro Testera za zvýhodněnou cenu. Proč? Mrkni na článek!

Agenda kurzu Testing:

 • Co je IT projekt a jeho fáze
 • Role v IT
 • Dokumentace v IT a testingu
 • Náplň práce testera
 • Co je to chyba
 • Jak chybu zareportovat
 • Seznámení s reportovacím systémem Jira
 • Jak napsat test case
 • Typy testů
 • 7 principů testování
 • Co je automatizované testování
 • Agilní vývoj a Scrum

Délka školení:

3x 4 hodiny

Přihlášení na kurz

Přihlaš se kliknutím na tlačítko Chci kurz závazně objednat! pod termíny kurzu. Budeš přesměrován na prodejní formulář společnosti SimpleShop.

Termíny kurzu:

Přihlaš se k odběru newsletteru s novými termíny, klikni vpravo dole na Newsletter.

Kurz momentálně školím v rámci dotací úřadu práce. Klikněte níže pro více informací o možnosti 82% dotace.

TermínČasKurzForma
čt 22.2.202415:00 - 19:001. část kurzu Testingkombinovaně - prezenčně nebo online
po 26.2.202415:00 - 19:002. část kurzu Testingkombinovaně - prezenčně nebo online
čt 29.2.202415:00 - 19:003. část kurzu Testingkombinovaně - prezenčně nebo online
Pokud se chceš přihlásit jako náhradník, napiš mi na e-mail: kurzy@lucietvrdikova.cz.

Místo školení:

Využívám školící místnost společnosti iTcan na adrese: Ruská 1343/200, Praha 10.

V případě dostatečného počtu zájemců lze kurz vypsat i online.

Cena:

7.750 CZK

Co si vzít na kurz:

Na 3. část kurzu si vezmi svůj notebook – pokud chceš být ajťák, bez noťasu se nehneš. Nainstaluješ si prográmky potřebné pro praktické části kurzů a doma můžeš trénovat.
Pokud bys přeci jen noťas neměl, lze si ve školící místnosti s firmou iTcan domluvit zapůjčení PC. V tom případě je neváhej kontaktovat.

Online verze kurzu

Od 3. části kurzu Testing je třeba mít další monitor nebo dva notebooky. Na jednom sleduješ, co dělám já a na druhém pracuješ ty.

Monika Nováková
Zjistila jsem, že SW testování je ta cesta, kterou se chci vydat. Na kurzu jsem se dostala kromě teorie i k velmi praktickým věcem. To na jiných kurzech o testování nebylo. Po konci kurzu jsem šla na dva pohovory a v obou uspěla. V jedné z firem pracuji doteď. Z Junior Testera jsem se vypracovala na Test Leada. Jestli chcete nabitý kurz bez nudy, běžte k Lucce. Moje kariérní cesta inspirovala hned několik lidí v mém okolí, kteří se do kurzu přihlásili taky.
Celá reference
Veronika Pokorná
Před kurzem jsem pracovala ve výrobě plastů. Rozsáhlost kurzu, kdy se na testování kouká různými směry, mi přišla velice přínosná. Pomohla mi oživit a uchopit logické myšlení v praxi s různými nástroji a zaměřit se mimo teorie i na praktické dovednosti. Dělám teď svou vysněnou práci integračního testera.
Celá reference
Markéta Vopatová
Spousta věcí v rámci kurzu byla nad moje původní očekávání. Lucka se sama neustále učí a zlepšuje tak i své kurzy. Věnovala se nám individuálně během i po skončení kurzu. Na pohovorech jsem věděla, o čem mluvím a ve firmě jsem na žebříčku postupovala rychleji než ostatní. Jediná z nováčků firmy jsem složila ISTQB certifikaci na první pokus. Stala se ze mě Testerka a jsem spokojená. Mám lepší příjem a zároveň dostatek času na dceru a své koníčky.
Celá reference
Jakub Dobiáš
Moje zkušenosti v IT před kurzem? Nula. A přitom jsem první práci Test Engineera dostal už během kurzu. Nastoupil jsem do nadnárodní firmy, kde jsem udělal pozitivní dojem na pohovoru a dali mi šanci. Dnes pracuji jako Fullstack Developer ve startupu a testování a odstraňování bugů řeším dál. To oceňuje i můj šéf – říká, že prý to není úplně běžné. Kurz doporučuju. Nevím o žádném jiném, který byl tak nabitý teorií i praxí a zároveň byl za dostupné peníze.
Celá reference
Kristýna Tauerová
Stoprocentně kurz Kompletní příprava pro Testery doporučuji. Kurz má perfektní poměr cena/výkon. Naučil mě základy testování, pomohl mi zorientovat se v oboru a získala jsem díky němu práci analytičky, která mě baví. Zároveň mi naznačil, co všechno se ještě musím doučit.
Celá reference
Dana Kondáčová
Kurz mi dal možnost vyzkoušet si v praxi náplň práce testera. Pracuji teď se síťovými protokoly jako Test Engineer. Do firmy jsem se dostala přes dvě pohovorová kola, na které jsem se cítila díky kurzu dobře připravená. Kurz doporučuji. Je to skvělá příležitost, jak začít v IT.
Celá reference
Eva Blažková
Kurz mi dal základy, na kterých jsem mohla stavět. Pronikla jsem do IT a naučila se praktické dovednosti, které mi otevřely dveře do tohoto světa. Díky Lucčiným doplňujícím materiálům jsem se v testování ještě zlepšila a na zaměstnavatele udělala dojem. Pracuji jako testerka softwaru a jako jediná jsem získala požadovaný plný úvazek.
Celá reference
Vojtěch Mišák
Očekával jsem, že se naučím vše pro práci testera juniora. Díky kurzu jsem dokonce získal práci v testingu ještě před samotným dokončením. Teď pracuji jako DevOps Engineer. Kurz doporučuji, zejména pro geniální poměr cena/výkon a zkušenou a nápomocnou lektorku.
Celá reference
Alexandra Sinchura
Kurz naplnil očekávání a pomohl mi změnit kariéru. Dozvěděla jsem se o základních pozicích v IT a fungování webových služeb. Vyzkoušela jsem testování v praxi a pochopila základní logiku vývoje softwaru. Rozhodla jsem se pro pozici analytika a díky základu z kurzu se dále vzdělávala a získala nabídku na pozici Junior IT analytik. Kurz doporučuji díky osobnímu přístupu, příjemné atmosféře a kombinaci teorie a praxe.
Celá reference
Lukáš Juriga
Lucka jako zkušená vývojářka chápe potřeby vývojářů a od testerů očekává jasné reportování chyb. Domácí úkoly pomáhají vštípit získané znalosti z hodin. Z mého pohledu to byly nejlépe investované peníze, čas a energie. Získal jsem fundamentální know-how z testingu během pár hodin. Byl to neuvěřitelně efektivně strávený čas, který nakopl mou kariéru v IT.
Celá reference
Previous slide
Next slide

Kurz momentálně školím v rámci dotací úřadu práce. Klikněte níže pro více informací o možnosti 82% dotace.