Reference kurzu

Kristýna Tauerová

Kurz mi pomohl získat práci v oboru

Jaké jsi měla očekávání, než jsi šla na kurz? Kde jsi pracovala předtím?

Od kurzu jsem očekávala, že mi dá obecný úvod do světa IT a naučí mě základy testování. Do té doby jsem pracovala jako editorka elektronického vydání v Hospodářských novinách.

Jak to bylo ve skutečnosti?

Očekávání se mi vcelku vyplnilo.

Jak konkrétně ti kurz pomohl? Jakou pozici v IT zastáváš teď?

Kurz mi pomohl získat práci v IT a trochu mi otevřel okno do toho, co všechno se ještě musím doučit. Tím, že mi položil základy chápání, co vlastně je IT, byl instrumentální pro můj další kariérní rozvoj. Kromě testování a test analýzy jsem si vyzkoušela ještě jednoduché programování frontendu. Momentálně sedím na dvou židlích, přecházím mezi pozicí IT analytika a pracovníka L2 IT supportu pro velmi vytíženou mezinárodní webovou aplikaci.

Pochopila jsem, co vlastně IT je a poznala, co chci dělat. Původně jsem chtěla být testerka, ale po rozkoukání se v IT jsem se nadchla pro analýzu. Teď jsem analytička a částečně dělám i IT support.

Jak na tebe působila lektorka?

Lucka je příjemná, chytrá a zkušená.

Doporučíš kurz ostatním? V čem je podle tebe unikátní?

Kurz Kompletní příprava pro testery bych 100% doporučila. Přijde mi, že má perfektní poměr cena/výkon. I když jsem později zjistila, že mě testování moc nebaví, pomohl mi otevřít dveře a najít si pozici, která mi sedí líp.