Kurz Kompletní příprava pro Testera

Staň se juniorním IT Testerem

Série kurzů s názvem Kompletní příprava pro Testera je zaměřena na lidi mimo IT, kteří chtějí změnit obor. Skládá se z kurzů Testing, Základy SQL a Webové služby. To ti poskytne potřebné teoretické i praktické dovednosti pro úspěšné absolvování pohovoru na manuálního software Testera. Kurz nepředpokládá žádné předchozí znalosti IT.

Proč být v IT?

IT patří budoucnost. Informační technologie se budou využívat stále více ve všech oborech. Žádná organizace se dnes neobejde bez informačního systému. Navíc, platy v IT jsou neustále vysoce nad průměrem.

Jak začít v IT?

Jako Tester! Nemusíš umět programovat, ani mít IT vzdělání. Stačí jen selský rozum, chuť se neustále učit a rád objevovat chyby. Dnes to děláš téměř každý den ani o tom nevíš. Nepodařilo se ti dokončit nákup v e-shopu? Štve tě to? Voláš / píšeš na zákaznickou linku?  Chyba! Jsi tester, který pracuje zadarmo.

Tester je výborná startovací pozice v IT. Zjistíš, jak IT projekt funguje, pochytíš IT slang, poznáš další IT role. Když budeš chtít, budeš se učit a vytrváš, máš otevřené dveře k dalším pozicím nebo postupu v rámci Testingu. Testing je sám o sobě vědecká disciplína, ve které se můžeš vydat různými směry. Nemusí to trvat 5 let jako v jiném oboru, kde tě „možná“ někdy povýší nebo ti přidají. Přechod do IT bude možná ze začátku chvilkové platové pohoršení, ale jsi v něm odměňován za každý rok praxe a zkušenosti, které načerpáš. Mrkni na průměrné platy. Aktuální platové rozpětí pro start na juniorní pozici ti řeknu na kurzu.

Pro koho je školení určeno?

Pro každého, co hladoví po nových znalostech. Pro všechny, co nemají zkušenosti / vzdělání v IT. Pro ty, co teprve studují IT a chtějí si vyzkoušet něco z praxe. Pro všechny co umí svázat větu, mají selský rozum a především mají chuť něco změnit ve svém profesním životě. Pro ty, kteří splňují předpoklady a mají reálná očekávání od práce v IT.

Co se naučíš?

Prozradím ti, jaké role máme v IT. Budeš vědět, že Java není motorka, ale programovací jazyk. Testera si nespleteš s testrem v parfumérii. Naučím tě jak se správně prezentovat a na co se zaměřit. Hlavně tě naučím praktické testování, SQL a webové služby. To stačí, abys mohl/a začít pracovat jako Tester/ka a nepřipadal/a sis na IT projektu jako „ítý mimoň“. Pro více informací se podívej na obsah jednotlivých částí kurzu nebo mrkni na článek.

Kurz Kompletní příprava pro Testera zahrnuje kurzy:

Délka školení

6x 4 hodiny s lektorkou + 7 hodin předtočených videí

Kolik tě to bude stát?

13.500 CZK

Přihlášení na kurz

Přihlaš se kliknutím na tlačítko Chci kurz závazně objednat pod termíny kurzu. Budeš přesměrován na prodejní formulář společnosti SimpleShop.

Termíny kurzu Kompletní příprava pro Testera

Přihlaš se k odběru newsletteru s novými termíny, ať ti nic neuteče. Klikni vpravo dole na Newsletter.

Doporučuji si před kurzem pročíst e-book Testerem nanečisto a zkusit oba testy v něm obsažené. Dále se podívej na můj blog, zejména na článek o předpokladech a očekáváních.

Kurz momentálně školím v rámci dotací úřadu práce. Klikněte níže pro více informací o možnosti 82% dotace.

TermínČasKurzForma
út 30.4.202415:00 - 19:001. část kurzu Testingonline
út 7.5.202415:00 - 19:002. část kurzu Testingonline
út 14.5.202415:00 - 19:003. část kurzu Testingonline
út 21.5.202415:00 - 19:001. část kurzu Základy SQLonline
út 28.5.202415:00 - 19:002. část kurzu Základy SQLonline
út 4.6.202415:00 - 19:00kurz Webové službyonline
út 11.6.202415:00 - 19:00kurz Úvod do automatizace WSonline
Uzávěrka přihlášek je 29.4.2024 nebo do vyprodání míst na kurzu.

Místo školení

Využívám školící místnost společnosti iTcan na adrese: Ruská 1343/200, Praha 10.

Co si vzít na školení?

Svůj notebook od třetí části kurzu Testing. Pokud chceš být ajťák, bez noťasu se nehneš. Nainstaluješ prográmky potřebné pro praktické části kurzů a doma můžeš trénovat. Pokud bys přeci jen noťas neměl, lze si ve školící místnosti s firmou iTcan domluvit zapůjčení PC. V tom případě je neváhej kontaktovat.

Online verze kurzu

V případě dostatečného počtu zájemců lze kurz vypsat i online. Od 3. části kurzu Testing je třeba mít další monitor nebo dvě zařízení. Na jednom sleduješ, co dělám já a na druhém pracuješ ty.

Workshop

Kurz Workshop je taktéž bonus zdarma po absolvování kurzu Kompletní příprava pro Testera. Kurz je předtočený a dostupný online po odevzdání domácích úkolů. Na kurzu propojíme obsah všech tří kurzů dohromady a ukážeme si reálnou práci testera. Jak by Tester otestoval naši školící aplikaci, kde všude se skrývaly chyby aneb co jsi při testování přehlédl a jak k testování využít databázi?
 

Agenda kurzu Workshop

  • Otestování aplikace přes webový prohlížeč
  • Validace dat v DB
  • Otestování aplikace přes REST

Délka školení

1x 1,5 hodiny
 
Monika Nováková
Zjistila jsem, že SW testování je ta cesta, kterou se chci vydat. Na kurzu jsem se dostala kromě teorie i k velmi praktickým věcem. To na jiných kurzech o testování nebylo. Po konci kurzu jsem šla na dva pohovory a v obou uspěla. V jedné z firem pracuji doteď. Z Junior Testera jsem se vypracovala na Test Leada. Jestli chcete nabitý kurz bez nudy, běžte k Lucce. Moje kariérní cesta inspirovala hned několik lidí v mém okolí, kteří se do kurzu přihlásili taky.
Celá reference
Veronika Pokorná
Před kurzem jsem pracovala ve výrobě plastů. Rozsáhlost kurzu, kdy se na testování kouká různými směry, mi přišla velice přínosná. Pomohla mi oživit a uchopit logické myšlení v praxi s různými nástroji a zaměřit se mimo teorie i na praktické dovednosti. Dělám teď svou vysněnou práci integračního testera.
Celá reference
Markéta Vopatová
Spousta věcí v rámci kurzu byla nad moje původní očekávání. Lucka se sama neustále učí a zlepšuje tak i své kurzy. Věnovala se nám individuálně během i po skončení kurzu. Na pohovorech jsem věděla, o čem mluvím a ve firmě jsem na žebříčku postupovala rychleji než ostatní. Jediná z nováčků firmy jsem složila ISTQB certifikaci na první pokus. Stala se ze mě Testerka a jsem spokojená. Mám lepší příjem a zároveň dostatek času na dceru a své koníčky.
Celá reference
Jakub Dobiáš
Moje zkušenosti v IT před kurzem? Nula. A přitom jsem první práci Test Engineera dostal už během kurzu. Nastoupil jsem do nadnárodní firmy, kde jsem udělal pozitivní dojem na pohovoru a dali mi šanci. Dnes pracuji jako Fullstack Developer ve startupu a testování a odstraňování bugů řeším dál. To oceňuje i můj šéf – říká, že prý to není úplně běžné. Kurz doporučuju. Nevím o žádném jiném, který byl tak nabitý teorií i praxí a zároveň byl za dostupné peníze.
Celá reference
Kristýna Tauerová
Stoprocentně kurz Kompletní příprava pro Testery doporučuji. Kurz má perfektní poměr cena/výkon. Naučil mě základy testování, pomohl mi zorientovat se v oboru a získala jsem díky němu práci analytičky, která mě baví. Zároveň mi naznačil, co všechno se ještě musím doučit.
Celá reference
Dana Kondáčová
Kurz mi dal možnost vyzkoušet si v praxi náplň práce testera. Pracuji teď se síťovými protokoly jako Test Engineer. Do firmy jsem se dostala přes dvě pohovorová kola, na které jsem se cítila díky kurzu dobře připravená. Kurz doporučuji. Je to skvělá příležitost, jak začít v IT.
Celá reference
Eva Blažková
Kurz mi dal základy, na kterých jsem mohla stavět. Pronikla jsem do IT a naučila se praktické dovednosti, které mi otevřely dveře do tohoto světa. Díky Lucčiným doplňujícím materiálům jsem se v testování ještě zlepšila a na zaměstnavatele udělala dojem. Pracuji jako testerka softwaru a jako jediná jsem získala požadovaný plný úvazek.
Celá reference
Vojtěch Mišák
Očekával jsem, že se naučím vše pro práci testera juniora. Díky kurzu jsem dokonce získal práci v testingu ještě před samotným dokončením. Teď pracuji jako DevOps Engineer. Kurz doporučuji, zejména pro geniální poměr cena/výkon a zkušenou a nápomocnou lektorku.
Celá reference
Alexandra Sinchura
Kurz naplnil očekávání a pomohl mi změnit kariéru. Dozvěděla jsem se o základních pozicích v IT a fungování webových služeb. Vyzkoušela jsem testování v praxi a pochopila základní logiku vývoje softwaru. Rozhodla jsem se pro pozici analytika a díky základu z kurzu se dále vzdělávala a získala nabídku na pozici Junior IT analytik. Kurz doporučuji díky osobnímu přístupu, příjemné atmosféře a kombinaci teorie a praxe.
Celá reference
Lukáš Juriga
Lucka jako zkušená vývojářka chápe potřeby vývojářů a od testerů očekává jasné reportování chyb. Domácí úkoly pomáhají vštípit získané znalosti z hodin. Z mého pohledu to byly nejlépe investované peníze, čas a energie. Získal jsem fundamentální know-how z testingu během pár hodin. Byl to neuvěřitelně efektivně strávený čas, který nakopl mou kariéru v IT.
Celá reference
Previous slide
Next slide