Reference kurzu

Markéta Vopatová

Jediná z nováčků firmy jsem složila ISTQB certifikaci na první pokus.

Jaké jsi měla očekávání, než jsi šla na kurz? Kde jsi pracovala předtím?

Před kurzem jsem dělala laboratorní asistentku. Očekávala jsem, že budu moci hned po kurzu rozesílat životopis a vstoupit na IT trh.

Jak to bylo ve skutečnosti?

Kurz byl lepší, než jsem čekala. Lucka jako vývojář přesně věděla kam nás nasměrovat, co se učit. Vysvětlila jak probíhá vývoj, psychologie v týmu a spoustu jiných věcí nad rámec očekávání. Věnovala se nám a věnuje i po skončení kurzu. Za sebe můžu říct, že jako jediná z naší firmy, kde jsme byli 4 nováčci z různých kurzů, jsem složila ISTQB certifikaci na první pokus.

Mám lepší příjem a zároveň dostatek času na dceru a své koníčky.

Jak konkrétně ti kurz pomohl? Jakou pozici v IT zastáváš teď?

Pracuji na pozici Tester a zůstanu u ní. Testing a automatizace mě díky Lucce nadchly natolik, že jsem opustila myšlenku jít na backend, kam jsem mířila původně. 

Díky kurzu jsem se opravdu rychle zorientovala v úkolech, na pohovorech jsem věděla o čem mluvím. Moje postupy ve firmě byly rychlejší než ostatních kolegů. Mám za dva roky plat skoro třikrát vyšší než jsem mívala v soukromém sektoru zdravotnictví či školství. Mám čas na dceru, sebe i koníčky, o čemž se mi v druhých dvou odvětvích mohlo jen zdát.

Jak na tebe působila lektorka?

Lucka je zapálená a profesionální lektorka, která se sama neustále učí. Zjišťuje, co je pro juniory v IT důležité vědět a znát a tomu přizpůsobuje své kurzy. Snaží se vychovat lidi zapálené do své pozice, kteří se v žádném týmu neztratí a budou přínosem.

Doporučíš kurz ostatním? V čem je podle tebe unikátní?

Určitě know-how jak se orientovat v testingu a týmu, velký důraz na opravdu důležité věci co se týče oblasti testování. Ne všude se třeba učí jak psát správně test case.