Lucie v YouTube rozhovoru:
Jak se stát manuálním IT Testerem?

Lucie Lénertová se mnou natočila rozhovor o tom, jak se stát manuálním IT/software Testerem. Jelikož je to téma obsáhlé a chtěly jsme posluchačům podat co nejvíce informací, rozdělily jsme rozhovor na dvě části.

V první se dozvíte, co Tester dělá, jaká je náplň jeho práce. Zjistíte, proč je manuální testování tak důležité a jaké jsou rozdíly mezi waterfall a agilním modelem vývoje, stejně jako mezi QA a testováním. Probereme také rozdíly mezi manuálním a automatizovaným testováním, a možnosti kariérního růstu v testování. Jaké předpoklady a znalosti by měl mít ideální kandidát na pozici testera, jaký vliv má věk kandidáta? Dozvíte se o možnostech samostudia a výběru kurzů manuálního testování. Je nutná certifikace? Je jednoduché získat první práci v IT? Byť je rozhovor soustředěn zejména na Testery, spousta informací je obecně platná i pro jiné startovní pozice v IT, zejména pak pro budoucí programátory.

Ve druhé části jsme se zaměřily na pracovní trh v IT. Představily jsme dotační program Jsem v kurzu. Povídaly jsme si o tom, jak se efektivně připravit na pohovor a zvýšit svoje šance pro samotné pozvání na pohovor. Jak má vypadat CV, LinkedIn profil a zda psát motivační dopis? Jak vypadá samotný pohovor? Co se změní s příchodem AI? I když se opět soustředíme převážně na manuální testování, zjistíte, že mnoho rad a tipů bude užitečných i pro ty z Vás, kteří se chtějí vydat cestou junior programátora. 

Obě videa by Vám měly zodpovědět téměř všechny Vaše dotazy. Pokud ještě nějaký zbývá, napište mi.

kurzy@lucietvrdikova.cz

O mně

Picture of Lucie Tvrdíková

Lucie Tvrdíková

Jsem lektorkou IT kurzů. Již více než 6 let pomáhám career switchers s rekvalifikací na pozici IT Testera. Ve firmách se věnuji firemnímu vzdělávání a IT konzultacím. Na kurzech čerpám ze své praxe Java vývojářky a Scrum Masterky.

Další příspěvky

jak hledat it tester pozice

Jak vyhledávat Tester pozici? Máme v tom trochu zmatek. Článkem se snažím pomoci s vyhledáváním první junior pozice Testera.

Přečíst celý článek »
budoucnost testingu

Ve čtvrtém článku ze série: „Nahlédněte za oponu“ píšu o mém názoru ohledně budoucnosti testování. Je manuální testování mrtvé? Budou všichni testeři automatizovat?

Přečíst celý článek »
rozcestník career switchera

Zvažujete přechod do IT? Podívejte se na rozcestník career switchera, kde se dozvíte, jak taková cesta do IT světa probíhá a co obnáší.

Přečíst celý článek »
Jak se Petra stala Testerkou

Přečtěte si příběh z první ruky od absolventky Petry. Ve svém podnětném příběhu poskytuje cenný tip pro ostatní kandidáty, kteří usilují o juniorské pozice.

Přečíst celý článek »
Jak si vybrat it kurz

Třetí článek ze série: „Nahlédněte za oponu“ Vám pomůže vybrat ten nejlepší IT kurz tak, aby splnil vaše očekávání.

Přečíst celý článek »