Lucie v podcastu:
Pravda a mýty o juniorech v IT

Podcast: Pravda a mýty o juniorech v IT

Poslechněte si podcast IT svět podle Jury, kde jsme s Honzou Javorkem vyprávěli, jak jsou na tom junioři v IT. Zaměřili jsme se na budoucí testery i programátory. Pokud chcete získat představu o situaci s juniory na trhu, včetně temných zákoutí, o kterých se obvykle nemluví, tak si udělejte pohodlí a pusťte si tento díl podcastu.

Obsah:

👋  Jak jsem se dostala ke kurzům? Jak se Honza dostal k Junior Guru?

🧐 Kdo jsou to ti junioři? Jak vznikají? Co umí samouk nebo absolvent kurzu? Kdo a proč se rekvalifikuje do IT? Co od toho čekají? Může do IT každý?

🏭 Proč teď firmy chtějí méně juniorů? Proč junioři ve firmách nevydrží? Kolik firmu junior stojí? Je junior zdroj levné práce?

🧑‍🏫 Jaká je cesta začínajícího testera nebo programátora? Jakou váhu mají v CVčku nejrůznější IT akademie? Jak poznat kvalitní kurz? Kde se dá o kurzech něco zjistit?

🎁 BONUS: K čemu je dobrá komunita pro začátečníky? Proč kámoši z IT radí ty nejhorší věci? Proč je fakt dobré vyladit si CVčko? Mají to holky v IT jednodušší? Proč se firmy nemají bát zvát si juniory na pohovor? Proč měnit kariéru pouze ve chvíli, kdy je stabilní rodinný rozpočet? A co znamená heslo „NIC NEŽ NÁVOD“?!

To, co se do podcastu nevešlo, postupně vydávám jako sérii článků „Nahlédněte za oponu“.

Nahlédněte za oponu: Mám předpoklady pro IT?

Nahlédněte za oponu: Očekávání versus realita IT světa.

Nahlédněte za oponu: Jak si vybrat IT kurz?

O mně

Picture of Lucie Tvrdíková

Lucie Tvrdíková

Jsem lektorkou IT kurzů. Již více než 6 let pomáhám career switchers s rekvalifikací na pozici IT Testera. Ve firmách se věnuji firemnímu vzdělávání a IT konzultacím. Na kurzech čerpám ze své praxe Java vývojářky a Scrum Masterky.

Další příspěvky

Jak se stát manuálním IT testerem

Článek obsahuje odkazy na obsáhlý YouTube rozhovor s Lucií Lénertovou na téma: „Jak se stát IT Testerem“. Videa by Vám měly zodpovědět všechny Vaše dotazy.

Přečíst celý článek »
jak hledat it tester pozice

Jak vyhledávat Tester pozici? Máme v tom trochu zmatek. Článkem se snažím pomoci s vyhledáváním první junior pozice Testera.

Přečíst celý článek »
budoucnost testingu

Ve čtvrtém článku ze série: „Nahlédněte za oponu“ píšu o mém názoru ohledně budoucnosti testování. Je manuální testování mrtvé? Budou všichni testeři automatizovat?

Přečíst celý článek »
rozcestník career switchera

Zvažujete přechod do IT? Podívejte se na rozcestník career switchera, kde se dozvíte, jak taková cesta do IT světa probíhá a co obnáší.

Přečíst celý článek »
Jak se Petra stala Testerkou

Přečtěte si příběh z první ruky od absolventky Petry. Ve svém podnětném příběhu poskytuje cenný tip pro ostatní kandidáty, kteří usilují o juniorské pozice.

Přečíst celý článek »