Lucie v podcastu: Pravda a mýty o juniorech v IT

Podcast: Pravda a mýty o juniorech v IT

Poslechněte si podcast IT svět podle Jury, kde jsme s Honzou Javorkem vyprávěli, jak jsou na tom junioři v IT. Zaměřili jsme se na budoucí testery i programátory. Pokud chcete získat představu o situaci s juniory na trhu, včetně temných zákoutí, o kterých se obvykle nemluví, tak si udělejte pohodlí a pusťte si tento díl podcastu.

Obsah:

👋  Jak jsem se dostala ke kurzům? Jak se Honza dostal k Junior Guru?

🧐 Kdo jsou to ti junioři? Jak vznikají? Co umí samouk nebo absolvent kurzu? Kdo a proč se rekvalifikuje do IT? Co od toho čekají? Může do IT každý?

🏭 Proč teď firmy chtějí méně juniorů? Proč junioři ve firmách nevydrží? Kolik firmu junior stojí? Je junior zdroj levné práce?

🧑‍🏫 Jaká je cesta začínajícího testera nebo programátora? Jakou váhu mají v CVčku nejrůznější IT akademie? Jak poznat kvalitní kurz? Kde se dá o kurzech něco zjistit?

🎁 BONUS: K čemu je dobrá komunita pro začátečníky? Proč kámoši z IT radí ty nejhorší věci? Proč je fakt dobré vyladit si CVčko? Mají to holky v IT jednodušší? Proč se firmy nemají bát zvát si juniory na pohovor? Proč měnit kariéru pouze ve chvíli, kdy je stabilní rodinný rozpočet? A co znamená heslo „NIC NEŽ NÁVOD“?!

To, co se do podcastu nevešlo, postupně vydávám jako sérii článků „Nahlédněte za oponu“.

Nahlédněte za oponu: Mám předpoklady pro IT?

Nahlédněte za oponu: Očekávání versus realita IT světa.

Nahlédněte za oponu: Jak si vybrat IT kurz?