Rozcestník career switchera

Poslední půl rok jsem intenzivně pracovala na tom, abych poskytla co nejlepší informace pro uchazeče o moje kurzy. Většinou jsem se snažila být více obecná a pojmout to jako souhrn informací pro career switchery.

Proč? Chci zvýšit úspěšnost mých absolventů v praxi tím, že jim všechny, a to i negativní informace, dám předem. Přeji si na kurzu motivované a zapálené lidi s představou, co takový career switch znamená a obnáší. 😎 Můj záměr je, aby všichni kurz úspěšně dokončili. Neškolím veřejnost tolik a tak často a chci si to užívat. Ne mít v místnosti překvapené lidi.

Co jsem tedy vytvořila? Rozcestník career switchera.
1) E-book Testerem nanečisto. „Dobrovolně“ 😉 povinné čtení pro zájemce o kurz Kompletní příprava pro Testera, aby věděli, do čeho jdou ještě před kurzem. Kromě obecného checklistu, zda je pro mě IT obecně vůbec vhodné jsou zde i dva testy, které by uchazeč měl splnit. 

2) Napsala jsem články o tom, že v IT se moc netouží po úplných juniorech.

3) Byla jsem hostem v podcastu u Jurij Starynec, kde jsme probrali pravdy a mýty o juniorech.

4) Sepsala jsem sérii článků „Nahlédněte za oponu“ o Předpokladech pro IT, Očekávání od IT a Jak si vybrat IT kurz

5) Zveřejňuji šťastné i méně šťastné příběhy mých absolventů na cestě do IT.

6) Zveřejňuji na mém LinkedIn profilu rady a tipy od mých absolventů jiným career switcherům. Moc děkuji všem, kdo se o příběhy a zkušenosti podělil. Bez vás by to nešlo.

7) Průběžně vylepšuji textaci na webu lucietvrdikova.cz.

Snad tohle všechno pomůže nejen mým absolventům, ale všem, kdo na mě nebo moje články narazí. Snažím se trochu korigovat vyhajpované reklamy na kurzy a předcházet tomu, že se očekávání totálně mine s realitou.

Myslím, že po půl roce mám téměř hotovo a čeká mě (asi?) poslední velký článek z mé hlavy. Příběhy a rady od absolventů budu i nadále zveřejňovat, ale ty z mé hlavy nejsou. Ty budou ze života a z praxe. V zásobě mám jeden více a jeden méně šťastný. Stay tuned! 📌 👀

O mně

Picture of Lucie Tvrdíková

Lucie Tvrdíková

Jsem lektorkou IT kurzů. Již více než 6 let pomáhám career switchers s rekvalifikací na pozici IT Testera. Ve firmách se věnuji firemnímu vzdělávání a IT konzultacím. Na kurzech čerpám ze své praxe Java vývojářky a Scrum Masterky.

Další příspěvky

Jak se stát manuálním IT testerem

Článek obsahuje odkazy na obsáhlý YouTube rozhovor s Lucií Lénertovou na téma: „Jak se stát IT Testerem“. Videa by Vám měly zodpovědět všechny Vaše dotazy.

Přečíst celý článek »
jak hledat it tester pozice

Jak vyhledávat Tester pozici? Máme v tom trochu zmatek. Článkem se snažím pomoci s vyhledáváním první junior pozice Testera.

Přečíst celý článek »
budoucnost testingu

Ve čtvrtém článku ze série: „Nahlédněte za oponu“ píšu o mém názoru ohledně budoucnosti testování. Je manuální testování mrtvé? Budou všichni testeři automatizovat?

Přečíst celý článek »
Jak se Petra stala Testerkou

Přečtěte si příběh z první ruky od absolventky Petry. Ve svém podnětném příběhu poskytuje cenný tip pro ostatní kandidáty, kteří usilují o juniorské pozice.

Přečíst celý článek »
Jak si vybrat it kurz

Třetí článek ze série: „Nahlédněte za oponu“ Vám pomůže vybrat ten nejlepší IT kurz tak, aby splnil vaše očekávání.

Přečíst celý článek »